Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zálet Tigercata F7F-3P

13. 6. 2011

Na víkend 10.-12.6. jsme společně s Dušanem, Lojzou a Martinem vycestovali na letiště Juřinka (ZDZ), kde jsem měl v plánu, bude-li vše v pořádku, odpálit Tigercata. Po několikerém pojíždění a vychytání dětských nemocí :-) jsem v sobotu kolem 18ti hodin dal plný plyn a už jsem ho neubral... po dlouhém rozjezdu (mnou nechaného pro jistotu) se tento pták lehce vznesl k nebi a pak už jen poslouchal mé povely... :-) mohu říct- nádhera. Na přistání jsem ale měl v galatach... a trochu mě to sneslo na kraj ranveje.


Nyní trochu historie pro nezasvěcené:

Model byl postaven již v roce 1999 společně Dušanem Bařinou a Ivanem Markem. Konstrukci vymyslel a navrhl Dušan Bařina, včetně pneumatického zatahovacího podvozku, který rovněž vyrobil. Stavba modelu je smíšená od balsy, překližky po olaminovaný polystyrén. Model se v dobách své plné slávy zúčastnil řady maketářských soutěží jak domácích tak zahraničních, kdy jej pilotoval Ivan Marek, přičemž Dušan a já jsme zajišťovali funkce mechaniků. Po totální havárii zaviněnou technickou závadou v roce 2003 právě zde na letišti Juřinka (ZDZ), kdy kusy zůstaly viset týden na 20ti metrovém smrku- než se našel zdatný horolezec:-) model - respektive části modelu ležely u Dušana v dílně. Po několika létech jsem tyto trosky od Dušana vymámil a dal se do rozsáhlé opravy. Touto cestou chci taky Dušanovi poděkovat, že mi umožnil tento model opravit a nyní provozovat, díky Důšo.

Přikládám několik fotografií a videa. První foto je asi z roku 2002 v Německa-Bad Wörishofen, další po havárii a z nynější akce.

Pojíždění je zde

Let je zde

Přistání je zde

Letu zdar!!! Radim

 

Náhledy fotografií ze složky Tigercat F7F-3P